Kurzy snižování nadváhy
a zdravého životního stylu.
Jezte s námi zdravě! – Krabičky domů i do zaměstnání.

Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé n./L. 5.10.2013 s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou.
Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé n./L. 5.10.2013 s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou
Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé n./L. 15.9.2012 s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou. Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé n./L. 15.9.2012 s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou.
Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé n./L. 15.9.2012 s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou.
Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé nad Labem - 1.10.2011<br />S přednáškou MUDr. Kateřiny Cajthamlové Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé nad Labem - 1.10.2011<br />S přednáškou MUDr. Kateřiny Cajthamlové
Den zdraví, krásy a pohybu v Lysé nad Labem - 1.10.2011
S přednáškou MUDr. Kateřiny Cajthamlové
ing. Petr Havlíček
Den zdraví v Pečkách
výživové poradenství, měření skladby těla a přednáška ing. Petra Havlíčka
Veronika
Největší úspěch!
Veronika nastoupila do kurzu StoBu v Čelákovicích v dubnu 2008. V dubnu letošního roku váha ukázala - 40kg.

Zkušenosti našich klientů

Zkušenosti našich klientů Renato, moc děkuji za -15kg, které jsem Ti mohla přenechat ve Tvých úžasných dvou po sobě pokračujících kurzech, opět mohu říct, že lepší investice času a peněz nemůže být, zvlášť, když se tam sejde tak prima parta. Děkuji za morální podporu, za emaily, smsky, telefonáty..když už si člověk myslí, že nemůže a stále může.
  1. také děkuji lidem, přátelům, kteří mě podporovali
  2. stejně i "nepřátelům".posměváčkům..ti také svou nevědomostí motivují
V neposlední řadě jsem ráda, že jsem díky této změne mohla začít opět sportovat, koleno po operaci drží a doufám, že ještě hodně km se mnou vydrží. A taky konec kouření, to byl předposlední level.
Renátko, ještě jednou díky!
Irena Becková

Zkušenosti našich klientů Dobrý den, Renato!
Vaše rady se ke mně dostaly zprostředkovaně přes mamču i tak byly velmi účinné. Díky Vám konečně umím přemýšlet o tom, co jím. Od října mám dole 10kg, celý letní šatník budu muset vyměnit! :) Obě s mamčou se cítíme perfektně a nalézáme ve skříních kousky, do kterých jsme se několik let nevešly a bylo nám líto je vyhodit. Velmi Vám děkuji za všechno, co děláte nejen pro všechny boubelky! Já nikdy velkou nadváhu neměla, ale objevili se u mě problémy s chodidly a zády. Teď už zase běhám jako laňka!!! :))) Závidím všem hubnoucím z Lysé, které mají tak perfektního kouče, který jim dokáže poradit, motivovat a podpořit. ;) Až mi vyjde čas, přijdu se na Vás podívat! Dnes pěkné cvičení a povídání a hlavně Vám srdečné a upřímné díky za vše...
S pozdravem
Katka Hošková

Dobrý den,
jako další v řadě bych ráda poděkovala paní Zápotocké za pomoc. Zpočátku nelehký boj se díky Renatě změnil v radost a zdánlivě neuvěřitelné se pomalu stávalo skutečností.Už mnohokrát jsem sama začínala s dietou,změnou stravy a cvičením,ale dosažený výsledek nikdy nepřekročil -5kg. Po dlouhém trápení jsem se na popud manžela (kterému děkuji za obrovskou podporu) rozhodla,nechat si poradit. Za Renatou jsem poprvé jela v lednu 2011 s tím, že kdybych z původních 106kg zhubla 10,byla by to senzace. Dnes,v prosinci 2011, vážím 77kg a s těmi 29 kilogramy zmizelo z mého života i spousta negativního. Jsem na sebe náležitě hrdá, ale vím, že sama bych to nikdy nedokázala.
Proto ještě jednou: DÍKY ZA VŠE,RENATO.
Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů

Můj příběh je dost banální.
Zkušenosti našich klientů Po 40 mi šla váha rapidně nahoru. Nevěděla jsem si s tím rady a tak jsem rozdávala malé oblečení a kupovala jsem si větší. Ráda jezdím na kole, ale když už jsem to nemohla ušlápnou, "řekla jsem DOST". Pracuji na poště a tak jsem stále na očích lidem. Přišla za mnou kamarádka se slovy "pojď se mnou do STOBu". Nevěřila jsem, že to pomůže, a tak jsem si řekla, že všem dokážu, že to nepomůže. Přesto jsem si dala laťku, pro mě dost vysokou, shodit alespoň 9 kg ze svých 105. První hodina mě velmi překvapila a vyhlášení soutěže o proměnu mě namotivovalo. Manžel mi nevěřil, okolí zrazovalo a tak jsem se do toho zakousla a rozhodla se, že všem ukážu a soutěž vyhraji. Čekala jsem různé vitamíny a zákazy co se smí a nesmí, ale vše bylo jinak. Cvičení s Lenkou a povídání si o potravinách, jejich složení a vlivu na organismus ve skupině stejně nadšených holek ve věku 18 až 70 let, procházkách v přírodě v okolí Labe s hůlkami mě moc pomohlo. Po prvním kurzu jsem shodila pro mě neuvěřitelných 13 kg. Proměnu jsem vyhrála. A tak jsem se poprvé v životě dostala do péče kosmetičky Pavly. Bylo to úžasné a já zjistila, že nemusím vypadat jako divá Bára a že i z váhou 90 kg mohu vypadat jako modelka z časopisu. U kadeřnice Miládky jsem nemusela nic říkat. Pouze zavřít oči a pak se divit úžasné proměně. Moje velikost oblečení byla vždy 54 a najednou mě má lektorka Renata oblékla v butiku paní Oly do velikosti 46 a já se cítila jako v ráji. Po druhém kurzu jsem o 20 kg lehčí. Manžel se musí více otáčet v práci, protože už zase rozdávám oblečení, tentokrát větší za menší. Jídelníček mě vyhovuje a baví mě udivenost lidí okolo, kteří tomu nevěřili a už také plánují změnu svého života. Jana lidí okolo, kteří tomu nevěřili a už také plánují změnu svého života.
Jana
Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů  prosinec 2011, úbytek 27kg
Zkušenosti našich klientů
Ahoj Renato,
ráda bych se pochlubila svým úspěchem a vybrala jsem několik fotek, aby byly motivací pro další klientky. Od dětství jsem byla silnější postavy, vždyť víš. Do svatby to, ale pořád docela šlo. Pak nastal zlom a moje váha během prvního roku manželství začala stoupat. Dopadlo to tak, že jsem ve svých 20 letech vážila neuvěřitelných 104 kilo. Několikrát jsem se snažila zhubnout, ale nikdy mi to moc dlouho nevydrželo. Nakonec jsem se rozhodla navštívit váš kurz. Nastoupila jsem v dubnu 2008 a do června se mi podařilo zhubnout 15kilo. Přestala jsem věřit na diety a změnila jsem trvale svůj přístup k jídlu. Odměnou mi je má současná váha 77 kilogramů. Cítím se dobře a jsem spokojená. Proto bych chtěla doporučit všem, ať nečekají na zázrak a pustí se do hubnutí pod odborným vedením.
Monika

Milá Renato,
Tvůj kurz hubnutí mě nejprve velice překvapil, pak zaujal a nakonec nadchnul tím, že přinesl výsledky. Zpočátku jsem myslela, že asi nezhubnu nic a že by bylo výborné shodit třeba 3 kila. Nakonec jsem jich pod Tvým vedením ztratila 16, za což Ti patří můj velký dík. Líbilo se mi hubnutí bez pomoci potravinových doplňků, zkrátka jen rozumnou stravou a pohybem. Zjistila jsem, že nejlepší cestou k velkému zhubnutí je dodržování spousty malých pravidel, která sice každý zná, ale sám nemá motivaci dodržovat je všechna a po dostatečně dlouhou dobu. A proto je dobré mít někoho dalšího, kdo bude na naše hubnutí dohlížet týden po týdnu, a ještě lépe skupinu lidí, jež mají stejný cíl a můžou si každý týden popovídat o tom, co se jim povedlo a s čím mají naopak problém. Rovněž si cením praktických informací, které jsem se dozvěděla na Tvých přednáškách. Zaujalo mě například, jak jsi povídání o jídle doplňovala i ukázkou obalů, čímž jsme si informace dobře zafixovaly a následně měly snazší rozhodování při nákupech. Bylo příjemné zjistit, že i při hubnutí se dají jíst dobré věci. Zde bych připomněla hlavně Tvoji přednášku o zmrzlině, díky níž jsem se přestala bát, jak to bude s hubnutím v létě . Vzhledem k příznivé ceně, rozumným metodám, citlivému vedení a dobrým výsledkům můžu Tvůj kurz vřele doporučit každému, kdo chce ztratit větší i menší počet kilogramů.
Katka
Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů
Od dětství miluji sladkosti a donedávna to na mě bylo dost vidět. Nedovedla jsem si představit, že se někomu podaří mě namotivovat tak, abych se sladkým necpala. Renatě Zápotocké se to povedlo a já jí budu nadosmrti vděčná. ( A můj manžel též :o) Musím se přiznat, že po proměně, kterou jsem vyhrála jako nejúspěšnější u kurzu, nedokážu odolat a koukám na svůj odraz snad v každé výloze, kolem které jdu. A ten pocit, že konečně zase obléknu stejnou velikost oblečení jako před dvěma porody je vskutku k nezaplacení. Děkuji, děkuji, děkuji!
Silva
Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů
Milá Renato,
jsem Ti velmi zavázána za to, že jste mi společně s Helenou konečně otevřely oči a pomohly mi zbavit se mých nadbytečných kilogramů. Mám vrozené dispozice k nadváze, navíc jsem po operaci štítné žlázy, a tak jsem měla sama před seboudocela dobrou výmluvu. Až vylepený plakát vašeho kurzu mi nabídl možnost přestat se pouze trápit, ale konečně něco dělat. Byla jsem velmi mile překvapena vysokou účastí stejně boubelatých žen, jako jsem já. Společně jsme překonávaly prvotní nedůvěru v úspěch a zprvu i ostych stoupnout se před vámi na váhu. Alespoň pro mě to bylo zprvu obrovské trauma, to nakonec velmi dobře víš. Nejen, že jsem se naučila, jak mám sestavovat jídelníček, ale pochopila jsem také, a to je asi základem všeho, že nesmí člověk sám sebe odmítat, ale naopak uvědomit si svoji cenu a jedinečnost. Teprve potom v sobě najde sílu pro boj s nadbytečnými kilogramy. Dokud jsem se v ústraní utápěla v mindrácích, nic jsme nedokázala.

Každý týden jsem se na kurz velmi těšila. Hlavně mě bavily praktické ukázky potravin, které jsou pro nás vhodné. Ani jsem nevěděla, že jich je na trhu tolik. Když jsem se trápila různými dietami, které mi stejně nepomáhaly, naopak jsem si jimi kazila žaludek a po skončení nastoupil jojo-efekt, takže jsem si vlastně ubližovala, měla jsem dojem, že se snad do konce svého života už nikdy dobře nenajím. Opak je však pravdou. Držím se zásad zdravé výživy, jím několikrát denně, dovedu si vybrat kvalitní suroviny a naučila jsem se spoustu skvělých a chutných receptů. Myslím, že k tomu nejvíce přispěly různé Tvé zajímavé výstavky potravin a informace o nich, které mi pomohly. Zároveň si velmi cením Tvého profesionálního, ale zároveň velmi lidského přístupu k nám. Ne každý má takový dar při jednání s lidmi. Pokud bys nezískala moji důvěru a nezačala bych Tě pokládat nejen za svoji rádkyni, ale zároveň také za kamarádku, asi bych neměla odvahu zůstat. Nejspíš bych se otočila a opět zalezla se svými problémy někam, kde mě nikdo neuvidí.

Proto jsem Ti, milá Rendo, tolik vděčná za Tvoji pomoc a přijmi, prosím, ještě jednou můj veliký dík. Jana

Zkušenosti našich klientů Vážení,
touto cestou bych chtěl poděkovat a vyjádřit obdiv nad kurzy vedené paní Renatou Zápotockou. Nastupoval jsem sem již notně psychicky zdrcen ze své váhy 138 kg a po všelijakých dietách, které nikdy nestály za nic. Možná se vždy trošku zhublo, ale dál nic, jen jojo efekt. Takže notně vyžrán jsem se přiměl vyzkoušet pro mě poslední šanci a vložit se do rukou odborníka. Začátky nebyly nikterak zdrcující, jak jsem si myslel. Ale po 14 dnech bez pocitu hladu jsem začínal zjišťovat, že jdou kila dolů. Samozřejmě pod odborným vedením a se zavedením většího pohybu než doposud. Nakonec jsem zjistil, že mě pohyb vyhovuje a i se svými obludnými rozměry začal hrát squash, který mě chytil. Aerobní cvičení s paní Lenkou je pak skvělou průpravou pro tento sport a pro nastartování spalování tuků. Tak se stalo, že postupem času jsem za 3 měsíce zhubl o 20kg. Je to sice rychlé, ale pro psychiku velmi důležitý fakt. Určitě mi ke všemu pomohly výstavky, ochutnávky. Je nutné i psaní jídelníčku, jelikož po ukončení kurzu a vynechání psaní jsem do těla dostal vždy o něco více,než bylo třeba a již jsem další 2 měsíce nehubl, ba naopak. V dnešní době se opět snažím psát jídelníček sžívat se správnými potravinami a tekutinami, aby mohlo sádlo spokojeně odcházet do věčných lovišť..
Ládínek
Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů
Zkušenosti našich klientů Ahoj Reno,
moc děkuji za pomoc a podporu v mém boji za lepší figuru. Byla jsem účastnicí vašeho úplně prvního kurzu a odložila jsem celých 14kg. Odměnou mi byl můj, dnes už skoro tříletý, syn. Podruhé jsem se na tebe obrátila půl roku před svatbou. Krásné svatební šaty byly opravdovou motivací, ale bez vaší pomoci by zůstaly jen snem. Za tři měsíce bylo13kg pryč a šaty byly moje. Boj s váhou byl a bude mým bojem celoživotním. Dnes už díky tobě vím, jak na to. Všechny zaručené diety jsem během navštěvování kurzu zahodila do koše, protože jsem pochopila, že tudy cesta nevede. Díky všem výstavkám dnes také vím, čeho se mám vyvarovat a ochutnávky mi ukázaly, že i zdravá jídla mohou být opravdovou mňamkou na které si s oblibou smlsne i můj manžel. Ještě jednou moc díky a ráda se k tobě pro podporu zase vrátím.
Ola

Zkušenosti našich klientů Ahoj Renato,
celý život jsem byla boubel. Ve svých 49 letech jsem se přihlásila do vašeho kurzu STOB, kde jsem zjistila, že jím sice správná jídla, ale špatně načasovaná. Takže jsem se do toho obula a s vaší pomocí to šlo jako po másle. A i po dvou letech si držím váhu (až na pár výkyvů) a v pohodě.
Jindra

Zkušenosti našich klientů Dobrý den,
ráda bych poděkovala za kurz snižování nadváhy, který jsem absolvovala na podzim loňského roku v Lysé nad Labem. Díky STOBu jsem se naučila hubnout chytře - bez diet a hladovění. Stačila jen úprava jídelníčku a začít se hýbat. Řekla bych, že jsem zdárný příklad toho, že hubnout jde bez problémů i v době kojení. A co mi STOB dal?? Naučila jsem se jíst pravidelně a zdravěji, 2x týdně chodím cvičit. Scházím se s příjemnými lidmi se stejným "problémem". A co mi STOB vzal? Většinu špatných návyků a hlavně 15kg za 3 měsíce!
Tereza
Zkušenosti našich klientů Zkušenosti našich klientů

Zkušenosti našich klientů Ahoj Renato,
chtěla bych Ti poděkovat za podporu v mém hubnutí. Navštěvovala jsem váš jarní kurz v roce 2008 a zhubla úctyhodných 16 kg. To byl pro mě obrovský úspěch. Jako odměnu jsem si pořídila nový šatník, což je pro každou ženu příjemné. Na každou hodinu jsem se těšila, byly opravdu rozmanité a plné zajímavých tipů a informací. Hlavně výstavky mě naučily, na co si mám dávat pozor a čeho si naopak můžu dopřát víc. Teprve když člověk vidí, kolik kalorií se skrývá například v limonádách a v dalších potravinách, které dříve jedl denně, tak pochopí, proč váha stále stoupala. Dneska už vím, co si můžu jíst a jak si váhu udržet. Je to téměř dva roky a váhu si držím.
S poděkováním Marcela Z.

Dobrý den,
v neděli jsem ukončila Váš kurz v Lysé nad Labem. Teprve až doma jsem si uvědomila, že jsem Vám ani nepoděkovala a ani jsem se pořádně nerozloučila. Vypadla jsem skoro, jako cukrář. Mrzí mě to, ale stalo se to, protože mi vlastně nedošlo, že už je konec. Chtěla jsem Vám i paní Renatě poděkovat, alespoň touto cestou. V každém případě se domnívám, že Váš kurz, byl pro každého z nás velkým přínosem. Váš citlivý přístup k našim, né zrovna ideálním mírám, byl natolik motivující, že jsem začala něco s sebou dělat a každou neděli jsem se moc těšila i na tu zcela nekompromisní váhu, ale i tak jsem si připadala jak v jiném světě.
Ještě jednou děkuji za to, že jsem se mohla účastnit Vašeho kurzu a budu ho každému doporučovat.
S přáním hezkého dne Jana Říhová